![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4435781
*
nr 443 5781
Spegel
barockstil, höjd: 110
Utrop:
2.000 kr
Såld:
10.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/12 20:50:48
1
5.200 kr
11/12 10:37:35
2
3.300 kr
11/12 10:37:51
2
4.100 kr
11/12 11:58:35
3
5.900 kr
11/12 14:15:32
4
10.000 kr
11/12 15:21:02
5
6.800 kr
11/12 15:22:59
5
8.200 kr
11/12 15:27:47
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 443 5781
Spegel
barockstil, höjd: 110
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 10.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/12 20:50:48 | 1 | 5.200 kr |
11/12 10:37:35 | 2 | 3.300 kr |
11/12 10:37:51 | 2 | 4.100 kr |
11/12 11:58:35 | 3 | 5.900 kr |
11/12 14:15:32 | 4 | 10.000 kr |
11/12 15:21:02 | 5 | 6.800 kr |
11/12 15:22:59 | 5 | 8.200 kr |
11/12 15:27:47 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53